vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej
12 / 12 / 2013

Srovnání nákladů na servis

Podívejte se na výsledky nezávislého porovnání servisních nákladů vozů ŠKODA a konkurence.

Je víceletá záruka důkazem skutečné kvality, nebo jen marketingovou vábničkou na neznalé zákazníky?
Podle studie prestižní poradenské společnosti Pricewaterhou­seCoopers Česká republika se jedná spíš o ten druhý případ.

ŠKODA AUTO se po řadě interních analýz a studií rozhodla oslovit prestižní poradenskou společnost Pricewaterhou­seCoopers Česká republika, aby pro český trh vypracovala nezávislou detailní analýzu servisních nákladů spojených s provozem nového automobilu.

Studie realizovaná v průběhu července a srpna 2013 porovnává celkové náklady na servis našich i vybraných konkurenčních vozů dle skutečné aktuální nabídky dealera (nikoliv dle ceníku importéra). Celkem bylo podle přesně definované metodiky analyzováno 32 modelů z šesti automobilových segmentů, přičemž součástí analýzy je všech sedm modelových řad naší automobilky. Data byla shromažďována ze všech krajů České republiky a následně zpracovávána pro dva modelové případy vlastnictví vozu – 4 roky s celkovým nájezdem 60 000 km a 6 let s celkovým nájezdem 100 000 km.

Co ze studie vyplynulo?
Kromě řady jiných poznatků potvrzuje mezi laickou veřejností nepříliš známý fakt, že automobilky, které pro své modely nabízejí v rámci pořizovací ceny delší záruky (např. 5 let), si tento marketingový prodejní argument nechají od zákazníků v řadě případů zpětně zaplatit, a to formou povinných servisních prohlídek, jejichž absolvování je jednou ze základních podmínek pro uznání záruky.

Servisní náklady do 100 000 km

Servisní náklady – Studie PwC

Pro ilustraci vám nabízíme shrnutí kategorie 6 let / 100 000 km, která nejlépe vystihuje skupinu privátních zákazníků:

- Minivozy (benzinové motory 44–51 kW)
ŠKODA Citigo je třetím nejvýhodnějším vozem a spolu s prvním Picantem a druhou Pandou se s celkovými servisními náklady vešly pod 35 000 Kč.

- Malé automobily (benzinové motory 51–63 kW)
ŠKODA Fabia je servisně nákladově nejvýhodnějším malým vozem a její servisní náklady jsou o 8 403 Kč nižší než např. u Hyundaie i20. Za Fabií (celkové servisní náklady 31 233 Kč) se umístil na druhém místě Volkswagen Polo (celkové servisní náklady 35 083 Kč) a na třetím Ford Fiesta (celkové servisní náklady 36 706 Kč).

- Malá MPV(benzinové motory 63–74 kW)
ŠKODA Roomster je s celkovými servisními náklady 30 418 Kč jasným vítězem své kategorie. S velkým odstupem skončil druhý Opel Meriva (celkové servisní náklady 36 428 Kč) a třetí Ford B-Max (celkové servisní náklady 36 673 Kč). Jednoznačně nejdražším vozem je podle studie Hyundai ix20 s celkovými servisní náklady 42 028 Kč.

- Nižší střední třída (benzinové motory 73–95 kW)
Vítězem je ŠKODA Rapid s celkovými servisními náklady 30 133 Kč, následovaná Octavií (celkové servisní náklady 33 171 Kč). Majitel Hyundaie i30 zaplatí během šesti let o téměř 12 000 Kč více než řidič Rapidu. S celkovými servisními náklady 55 016 Kč pak výrazně vyčnívá Peugeot 308 (Pozn.: modelový rok 2013).

- Střední třída (turbodiesely 100 – 103 kW)
Rekordmanem nenáročnosti mezi manažerskými vozy je Superb s částkou za celkové servisní úkony ve výši 40 994 Kč. Hyundai i40 bude za šestileté období z hlediska servisních nákladů o 8 656 Kč náročnější. Ještě dražší z hlediska celkových servisních nákladů jsou dle studie Ford Mondeo (celkové servisní náklady 51 819 Kč) a Peugeot 508 (celkové servisní náklady 61 289 Kč).

- Kompaktní SUV(turbodiesely 81–103 kW)
Obdobně jako u minivozů, také mezi SUV utíká konkurenci ŠKODA a Kia. Náš Yeti (celkové servisní náklady 36 249 Kč) získal pomyslné stříbro s odstupem pouhých 3 037 Kč od modelu Sportage. Na opačném konci figuruje Nissan Qashqai s celkovými servisními náklady 56 876 Kč a Hyundai ix35 s částkou za servisní úkony ve výši 68 500 Kč, která je zároveň absolutně nejvyšší mezi všemi 32 analyzovanými modely.

Analýza se rovněž zabývala přehledem záručních podmínek porovnávaných značek s koncentrací hlavně na rozsah a okolnosti, kvůli kterým záruka zaniká. Ani zde se naše značka neztratila.

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: