vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej
13 / 04 / 2012

Pozor na lovce nehod

Při nehodě vypadají jako pomocníci v nouzi, ale najdou se mezi nimi i manipulátoři, kteří z řidičů mnohdy vytáhnou neférovým způsobem jen velké peníze.

Na bourající řidiče číhají supové českých silnic

Některé vykutálené odtahové služby, tzv. lovci nehod, neobírají vystresované řidiče, kteří právě nabourali, jen na tom, že jim nechají podepsat smlouvu na předražené půjčení vozidla či drahý odtah. Mastí si kapsu i na předražených opravách. Právu to potvrdili lidé, kteří v autoopravárenství působí, a to v reakcích na články varující před praktikami silničních podnikavců.

„Poté, co některé nehodové služby nechají lidem u autonehody podepsat nevýhodnou smlouvu o zapůjčení náhradního vozidla a předraženém odtahu, tak se poškozené vozidlo často ocitne ve velmi podivných opravnách, pokud se jim takto dá vůbec říkat,“ napsala Právu například Monika Heisigová z rodinné karosárny v Karviné.

Lovci nehod obvykle nemají vlastní opravnu s historií, referencemi či zázemím a auta poškozených řidičů vozí do „garážových“ dílen. Ke klasice patří to, že oprava se udělá ve skutečnosti za výrazně méně, než kolik se pak účtuje pojišťovnám. Do aut se nic netušícím motoristům montují díly z vrakovišť nebo neoriginální součástky, ale vykazuje se, že tam byly namontovány originální, jež jsou však i o násobky dražší.

„Například spojka na vůz značky FORD i se setrvačníkem vyjde od zavedeného výrobce dílů na cca dvacet pět tisíc korun, ale také vám tam můžu dát spojku z Číny, která v nákupu vyjde dovozce na neuvěřitelných ani ne 500 korun. Jenže vydrží logicky strašně málo,“ řekl Právu zkušený čtyřicetiletý automechanik z jiného rodinného servisu v Praze.

„Na pojišťovně se pak ve faktuře objevují díly originální, samozřejmě za vyšší ceny. Majitel vozidla ale vůbec neví, kde se jeho vozidlo nachází a jakým způsobem je opravováno,“ varovala Heisigová.

Jeden z poškozených řidičů podle ní například chtěl, aby jistá nehodová služba odvezla auto do výslovně autorizovaného servisu. Zde zástupce oné asistenční služby nadiktoval cenu, za kterou se má vozidlo opravit.

Technik servisu provedl předběžný výpočet, ale do této ceny se nevešel. Asistenční služba vozidlo ze servisu odvezla, ale majitele vozu už o tom neinformovala. Ten žil v domnění, že vůz mu dávají dohromady v autorizovaném servisu, a místo toho se „lepil“ bůhvíkde. A takto vypadá vozidlo rok a půl po opravě. Když chtěl majitel vozidla opravu reklamovat, nevěděl ani kde reklamaci uplatnit…

Z těchto zkušeností vyplývá, že pokud už Vás potká taková nepříjemná věc, vždy kontaktujte svou pojišťovnu, která veškeré asistenční služby zařídí. Nenechte se nalákat na služby zdarma, které nakonec můžete draze zaplatit. Dnes Vám většina autorizovaných servisů poskytne nejen pomoc při hlášení pojistné události na pojišťovnu, zařídí ohledání havarovaného vozidla, dodání podkladů na pojišťovnu pro vyřízení škody, ale zapůjčí i náhradní vozidlo při opravě havarovaného vozidla zdarma. Máte pak 100% jistotu, že doplácet nebudete ani korunu a navíc vozidlo bude řádně opraveno.

Pozor na lovce nehod

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: