vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej
13 / 06 / 2016

ŠKODA Octavia po 500 000 km

ŠKODA Octavia byla podrobena důkladné analýze. Najeto půl milionu kilometrů a stále jako nová.

ŠKODA Octavia po 500 000 km


S vozem ŠKODA Octavia Elegance 2.0 TDI/103 kW, rok výroby 2004 (Octavia II. generace) najezdil jeho majitel za 10 let v Česku i v zahraničí více než 500 000 km. Tento vůz byl podroben důkladné analýze, aby se zjistilo, jak se na kondici automobilu taková extrémní zátěž projevila.

Leták projektu ŠKODA Octavia 500 ke stažení.

Detailně byl prozkoumán nejenom celkový technický stav, ale zejména všechny klíčové komponenty vozu! A co bylo zjištěno? Tady je několik zjištěných faktů:

Motor
Motor nevykazoval viditelné ani měřitelné opotřebení a litinový blok válců zaznamenal opotřebení jen v dolní části. Rovněž na ojničních ložiskách klikové hřídele nebylo nalezeno žádné opotřebení, a jako nové vypadaly i písty. Díky používání kvalitního oleje byl naprosto čistý sací koš a ani u převodovky se nenašlo žádné měřitelné opotřebení ozubených kol, ložisek či spojek.

Podvozek
V dobré kondici byl také podvozek; v pořádku byla přední náprava, pouze na zadní byl vysoký nájezd kilometrů již citelný. Endoskopická analýza koroze odhalila, že levý práh vypadal zevnitř jako nový, jen na pravém byla mírná koroze.

A co bylo hlavním důvodem, že automobil tak dlouho bezvadně sloužil? Především skutečnost, že ho po celou dobu majitel servisoval výhradně v jednom autorizovaném servisu ŠKODA, přičemž byl důsledně dodržován servisní plán výrobce. Vznikla tak unikátní servisní historie, z níž přesně vyčteme, jak je která věc na autě dlouho. A v neposlední řadě nelze opominout fakt, že při servisu i opravách byly používány pouze ŠKODA Originální díly.

Narážíme na to, že Octavií s podobným stavem najetých kilometrů jezdí kolem nás mnoho, ale jejich servis se s klesající cenou přesouvá do různých garáží, kde se již záznamy do knížek nedávajíci. Leckdy se místo opravy motoru použije celý jiný z vrakoviště, o němž přesně nikdo neví, kolik má za sebou.

Většina půlmilionových Octavií a osmisettisícových superbů už prošla českými bazary, kde se na jejich tachometrech objevilo zpět 123 000 km a servisní knížka byla „ztracena“.

Galerie

»

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: