vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej
03 / 07 / 2013

Kvalita servisní sítě v ČR

DEKRA srovnávala kvalitu autorizovaných a neautorizovaných servisů v ČR.

Tým nezávislých expertů zkušební laboratoře DEKRA Automobil a.s. prověřil kvalitu servisní sítě v České republice.

Výsledky ukázaly, že:

  • – autorizované servisy ŠKODA Auto pracují podstatně lépe než nezávislé opravny
  • – při odhalování závad zaznamenaly autorizované servisy úspěšnost 97%, zatímco nezávislé servisy pouze 43%
  • – autorizované servisy ŠKODA si i přes kvalitněji provedenou práci účtují srovnatelné ceny jako nezávislé dílny, v některých případech jsou dokonce levnější

Cílem testu organizace DEKRA Automobil bylo porovnat kvalitu práce autorizovaných a nezávislých servisů z pohledu zákazníka, a to ve stejném regionu, tedy v podobné cenové úrovni. Inspektoři hodnotili, zda servisy u vozidla odhalí nasimulované závady, jak kvalitně provedou objednanou servisní prohlídku, jak jednají se zákazníkem a samozřejmě kolik a jak si budou za provedené služby účtovat.

Pracovníci DEKRY nasimulovali pět závad, které při řádně provedené servisní prohlídce musí opravny bez problémů najít a odstranit. – vadný snímač polohy vačkového hřídele, vyvléknutý kabel ABS, nízký tlak v rezervním kole, vadnou pojistku v dálkových světlech a proud trysky zadního ostřikovače nastavili mimo sklo. To všechno jsou podle inspektorů organizace DEKRA závady, které při řádně provedené servisní prohlídce musí opravny bez problémů najít a odstranit.

Výsledky skrytých kontrol dokazují, že práce autorizovaných servisů v SKODA, které odhalily a následně odstranily většinu nasimulovaných závad, je momentálně nejlepší na českém trhu. Při odhalování závad zaznamenaly autorizované servisy úspěšnost 97%, zatímco nezávislé servisy pouze 43% .

Šokujícím poznatkem je, že jeden neautorizovaný servis dokonce neodhalil ani jednu ze závad. Autorizované servisy mají výhodu v tom, že disponují moderním diagnostickým vybavením, mají know-how přímo od výrobce a pracují dle norem automobilky ŠKODA.

Průměrná cena zakázky u autorizovaných servisů byla 5 918 Kč, u neautorizovaných 4 805 Kč, což podle inspektorů není příliš na to, jak jsou velké rozdíly v kvalitě poskytovaných služeb. Nezávislé servisy stejně jako v minulých testech ztrácely body i kvůli nedostatečně vyplněné zakázce, nepřesnému odhadu ceny a následně i nepřehlednému vyúčtování pro zákazníka. Znovu se ukázala výhoda výrobcem stanovených časových norem, podle kterých pracují autorizované servisy ŠKODA. Zákazník zde zkrátka platí pouze za čas, kterým byl výrobcem odhodnoceý daný servisní úkon.

Test také odhalil, že padá mýtus přemrštěných účtů z autorizovaných servisů kvůli údajně drahým náhradním dílům. Nejenom, že ceny ŠKODA Originálních dílů jsou srovnatelné s cenami ostatních dílů na trhu, často jsou díky speciálním cenovým programům dokonce i nižší. 

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: