vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej
06 / 08 / 2018

Autocentrum K.E.I. radí - EGR ventil

K čemu vlastně slouží EGR ventil a opravdu se jej máme obávat?
Jedná se o součástku, jejíž hlavním úkolem je snižování emisí výfukových plynů motorů a to tak, že část spalin projde spalovacím procesem dvakrát. EGR ventil tedy pracuje na principu vedení části výfukových plynů zpět do motoru.

Jak se o EGR ventil starat?
Jelikož jde o součástku, jíž procházejí výfukové plyny, přirozeně se zanáší. Pokud se EGR ventil používá správně, pak je jeho poruchovost minimální.
Abyste předešli nadměrnému zanešení, doporučujeme: 

  • tankovat osvědčená paliva
  • pravidelně měnit motorový olej dle doporučení výrobce vozu
  • alespoň jednou za jízdu motor vytočte do vyšších otáček
  • udržujte palivový systém v čistotě, např. přidáním čistících aditiv


Obavy z opravy?
Nadměrné zanesení EGR ventilu může mít za následek nepravidelný volnoběh či škubání motoru v nízkých otáčkách, klepání motoru, obtížné starty či nemožnost nastartovat a zvýšení hodnot emisí výfukových plynů. Oprava EGR ventilu stejně jako zanešené škrticí klapky se provádí speciálním zařízením, které za pomocí výrobcem schválené chemie šetrně propláchne ventil tak, že nedochází k jeho k poškození. Bude-li se ovšem jednat o velké zanesení, nebo závady na elektrické části, výměně se bohužel nevyhnete. V některých autech je řešení snadné a po finanční stránce ani moc nebolí, ovšem zanedbáváte-li servis svého vozu, následná oprava se Vám může také prodražit. Pokud si necháte opravit vůz v našem autorizovaném servisu, bude Vám nabídnuta pro vozy starší 4 let výrazná sleva na originální díly a práci.

Není lepší EGR ventil „vyřadit“ ?
Někteří motoristé volí či v minulosti volili jinou cestu „opravy“ EGR a to jeho vyřazením z provozu. U starších vozidel to šlo udělat pouhým zaslepením, u novějších je však nutný i zásah do řídicí jednotky, což může při nesprávném provedení vést k různým komplikacím, jako třeba pokles výkonu. Vyřazením EGR ventilu vůz přestane plnit požadované emisní normy, což znamená nejen problém na emisní kontrole, ale takové vozidlo dle zákona nesplňuje předpisy pro provoz na pozemních komunikacích.

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: