vaše důvěra nás zavazuje
skoda seat vw
hledej

ŠKODA Fair Repair

Jaká jsou rizika neodborně provedené opravy po nehodě? Ve spolupráci s DEKROU byly provedeny crash-testy.

Projekt ŠKODA Fair Repair
V projektu Fair Repair probíhali testy bezpečnosti vozů opravených po nehodě. Crash-testy srovnávali zdravotní důsledky stejného nárazu pro posádku správně a nesprávně opraveného vozu.

Průběh testu
Nejprve Dekra ověřila identitu a shodu svou nových vozů ŠKODA Octavia druhé generace. Poté, co Dekra potvrdila, že se jedná o nové vozy ze sériové produkce určené pro běžný silniční provoz, byl proveden první nárazový test, který proběhl ve zkušebně oddělení Bezpečnosti vozu. 

  • Pro oba vozy byl vybrán boční náraz bariérou na levý b-sloupek (rám mezi předními a zadními dveřmi) v rychlosti 30 km/h. Tento typ nárazu je velmi běžný a zdraví posádky závisí z největší části na funkci speciálních výztuh z vysokopevnostní oceli umístěných ve dveřích a v postranicích vo­zu.

  • Po této simulované nehodě byly vozy opraveny dvěma různými způsoby. Integrovaný autorizovaný servis ŠKODA opravoval přesně podle aktuálních pokynů výrobce. Dceřinná laboratoř společnosti Dekra, KTi, opravovala podle zastaralého nízkonákladového způsobu. Při opravě způsobem v rozporu s předpisy výrobce byly poškozené díly vyrovnávány, na místo aby byly nahrazeny novými.

  • Vozy, na kterých po provedených opravách nebyly patrné žádné rozdíly, byly podrobeny zátěžovému testu ve formě bočního nárazu bariérou na opravované místo v rychlosti 50 km/h.


Výsledek testu
Na základě analýzy dat ze zátěžového testu bylo prokázáno, že: 

  • oprava podle předpisů výrobce vede k uchování všech hodnot na úrovni nového vozu
  • oprava jiným způsobem může významně ohrozit posádku. V případě, který byl zkoumán, se jednalo o komplikované zlomeniny žeber a poškození vnitřních orgánů.

Dekra proto na základě provedených testů doporučuje, aby vozy byly opravovány přesně podle aktuálních předpisů výrobce.Zjistěte více:

ŠKODA Fair Repair leták
Informace o projektu
Závěrečný protokol DEKRA
Reportáž v časopise Svět motorů

Galerie

»

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mytí vozu
Brno-Vinohrady

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky – automyčky.

Mycí linka SoftCare2 Pro Touchless umožňuje jak bezkontaktní mytí, tak mytí pomocí jemných pěnových kartáčů včetně mytí spodku vozidla.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!


Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: