hledej

Na co si dát pozor při nákupu ojetého vozu?

1. Čím začít koupi ojetého vozu?

Nechte si předložit veškeré doklady k vozidlu a porovnejte je se skutečností. Překontrolujte tzv. identifikátory -zejména VIN kód, číslování skla. U automobilů vyrobených do září 2001 ověřte také číslo motoru (u mladších vozidel už se číslo motoru neuvádí). Součástí kontroly by měla být i technická kontrola a měření emisí.

2. Jak se nestát obětí podvodu?

Na ojeté vozy se mohou vztahovat práva třetích osob – mohou být např. předmětem zástavy anebo pořízená na leasing. Abyste se nestali obětí podvodu, je vhodné zjistit, zda na vůz nejsou žádná práva cizích osob vázána. V prodejnách ŠKODA Plus Vás na vůz zatížený právy upozorní.

3. Jak nekoupit kradený vůz?

Bez odborníků a specializovaných agentur se při koupi vozu přes inzerát nikdy zcela nevyvarujete tohoto rizika. Vždy se však vyplatí zjistit původ automobilu. Pokud je vůz individuálně dovezený z ciziny, zvyšuje se pravděpodobnost toho, že jde o opravené nabourané vozidlo. Vyšší je i riziko koupě kradeného vozu.

4. Jak zjistit historii vozu?

Kontrolou servisní knížky. Ta je vždy dokladem o tom, v jakém je vozidlo stavu a jak o něj předchozí majitel pečoval. Pokud Vám nebude předložena, je to signál, že něco není v pořádku. Vůz například nebyl pravidelně servisován, nebo byl bouraný.

5. Jak poznat, že vůz byl bouraný?
Platí, že žádná závažnější nehoda nelze na automobilu zcela opravit. Vždy po ní zůstanou stopy. Jednou z metod je měření hloubky laku speciálním diagnostickým přístrojem. Tuto službu Vám udělají v autobazarech. Při laickém zkoumání vozu se sledují spáry mezi jednotlivými komponenty na karosérii. Mnohé prozradí i odstíny laku.

6. Co prozradí úvodní vizuální kontrola vozu?

Kontrola vozu prozradí mnohé, od oděrek na karoserii až po závažnější problémy. Důležité je obhlédnout interiér, který Vám řekne, jak se k vozu předchozí majitel choval. Ohmataný volant, příliš ošlapané pedály prozradí, jak moc byl vůz používán a zda tachometr nebyl přetočený.

7. Co kontrolovat na karoserii?

Pečlivě sledujte místa, která často podléhají korozi – prahy, blatníky, páté dveře… Užijte přitom trochu síly, protože někdy jsou inkriminovaná místa opravená nepříliš pečlivě. Zbystřete, pokud jsou často korodující části překryté čerstvým nátěrem nebo plastovými lemy.

8. Podvozek – má cenu ho prozkoumat?

Samozřejmě! Nejlepší je vůz zvednout a podvozek pořádně zkontrolovat. Důraz klaďte na korozi podlahy a na výfuk, který často reziví. Rovněž na větší olejové netěsnosti, nerovnoměrně sjeté pneumatiky a vady náprav.

9. Na co dávat důraz při zkušební jízdě?

Předváděcí jízda by měla být samozřejmostí. Sledujte při ní, zda vůz drží stopu, jak se chová v prudkých zatáčkách, zda brzdí souměrně a jaký má motor zvuk. Při jízdě se nebojte víc sešlápnout plyn.

10. Je třeba uzavřít kupní smlouvu?

Jen řádně sepsaná kupní smlouva je zárukou, že se v případě potíží domůžete svých práv. Vůz v ní musí být přesně specifikován (identifikátory, najeté kilometry, stáří apod.). Mělo by v ní být uvedeno, že na voze nejsou práva dalších osob. Další náležitosti dobré smlouvy: počet klíčů předávaných k vozu, podrobnosti o STK a emisích apod. V optimálním případě by měl být součástí smlouvy také zápis o technickém stavu vozidla, ve kterém jsou uvedené veškeré závady.

Jak zkontrolovat vůz před koupí a jak uzavřít kupní smlouvu?

1. Co prozradí úvodní vizuální kontrola vozu? Kontrola vozu prozradí mnohé, od oděrek na karoserii až po závažnější problémy. Důležité je obhlédnout interiér, který Vám řekne, jak se k vozu předchozí majitel choval. Ohmataný volant, příliš ošlapané pedály prozradí, jak moc byl vůz používán a zda tachometr nebyl přetočený.

2. Co kontrolovat na karoserii? Pečlivě sledujte místa, která často podléhají korozi – prahy, blatníky, páté dveře… Užijte přitom trochu síly, protože někdy jsou inkriminovaná místa opravená nepříliš pečlivě. Zbystřete, pokud jsou často korodující části překryté čerstvým nátěrem nebo plastovými lemy.

3. Podvozek – má cenu ho prozkoumat? Samozřejmě! Nejlepší je vůz zvednout a podvozek pořádně zkontrolovat. Důraz klaďte na korozi podlahy a na výfuk, který často reziví. Rovněž na větší olejové netěsnosti, nerovnoměrně sjeté pneumatiky a vady náprav.

4. Na co dávat důraz při zkušební jízdě? Předváděcí jízda by měla být samozřejmostí. Sledujte při ní, zda vůz drží stopu, jak se chová v prudkých zatáčkách, zda brzdí souměrně a jaký má motor zvuk. Při jízdě se nebojte víc sešlápnout plyn.

5. Je třeba uzavřít kupní smlouvu? Jen řádně sepsaná kupní smlouva je zárukou, že se v případě potíží domůžete svých práv. Vůz v ní musí být přesně specifikován (identifikátory, najeté kilometry, stáří apod.). Mělo by v ní být uvedeno, že na voze nejsou práva dalších osob. Další náležitosti dobré smlouvy: počet klíčů předávaných k vozu, podrobnosti o STK a emisích apod. V optimálním případě by měl být součástí smlouvy také zápis o technickém stavu vozidla, ve kterém jsou uvedené veškeré závady.

Proč se vyplatí ojetému vozu péče v autorizovaném servisu?

Tak jako v životě i pro auta platí, že pravidelná odborná péče a prevence jsou lepší než řešení následků. Z tohoto důvodu Je tedy potřebné dodržovat pravidelné návštěvy v autorizovaném či neautorizovaném servisním středisku.

Výhoda servisování ojetého vozu v autorizovaném servisu spočívá především v komplexnosti servisních služeb, znalostech konkrétní značky a v neposlední řadě i v cenovém zvýhodnění, které dnes většina autorizovaných servisů nabízí v tzv. Programu pro starší vozy. Autocentrum K.E.I. nabízí v tomto programu různé benefity jako jsou například Paketové ceny nebo slevy na základě Šekové knížky, která obsahuje slevové kupony na nejfrekventovanější servisní úkony a řadu dalších výhod.

Cenová výhoda samozřejmě není jedinou předností autorizovaných servisů. Vybavení nejmodernějšími diagnostickými přístroji a dílenským zařízením dle požadavků výrobce patří mezi standardy každého autorizovaného servisu. Tak, jak se vyvíjí technologie používaná ve vozidlech, vyvíjí se i technologie a pracovní postupy oprav. Z tohoto důvodu je servisní personál neustále školen, a tím je udržován vysoký standard kvality poskytovaných služeb. Další výhodou autorizovaných servisů, která bývá často opomíjena, je používání tzv. časových jednotek, jimiž je definována časová náročnost jednotlivých servisních úkonů. To jinými slovy znamená, že zákazník servisu platí pouze za čas, kterým byl výrobcem ohodnocený daný servisní úkon, nikoliv za čas, po který vozidlo jen stálo v dílně. Tím je dosažena transparentnost a férovost při stanovení ceny opravy. kterou obdrží klient při koupi vozu v našem autosalónu.

Podstatnou výhodou autorizovaných servisů je také to, že používají originální díly. Proč používat originál? Takovou otázku jste si možná už taky někdy položili. Originální díly jsou totiž bezpečnější a mají delší životnost. Mimoto jsou identické s těmi, které se používají pro výrobu nových vozů. To v praxi znamená, že podstupují stejné zátěžové testy a zkoušky a rovněž procházejí stejnými inovacemi jako díly pro nová auta. Použití materiálů prvotřídní kvality a špičková technologie výroby originálních dílů zaručují jejich maximální spolehlivost a dlouhodobou životnost. Na všechny originální díly je poskytována minimálně dvouletá záruka.


Za zajímavost určitě stojí, že vozidlo, které bylo pravidelně servisováno v autorizovaném servisu, má vyšší prodejní hodnotu. Navíc originální díly, jež přesně lícují s ostatními částmi karosérie, zaručují původní vzhled vozu.

15 / 03 / 2018

Jarní servis

Provedeme pečlivou kontrolu technického stavu vozu, majitelé starších vozů mohou využít nabídky Economy dílů.

Celý článek »
13 / 03 / 2018

Volné pracovní pozice

Jako moderní firma máme přirozeně zájem spolupracovat s dobrými a kvalifikovanými zaměstnanci.

Celý článek »
08 / 03 / 2018

Akční model
Octavia Trumf

Akční model ŠKODA Octavia Trumf s atraktivní výbavou.

Celý článek »

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mycí linka

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky. Máte možnost si vybrat z 10 programů strojního mytí, ale také možnost zvolit ruční mytí.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!
Odesláním vyplněného registračního formuláře vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním svých výše uvedených osobních údajů společnosti K.E.I. GROUP, s.r.o., se sídlem Žarošická 4308/21, 628 00 Brno, IČ0: 49969641 a to za účelem nabízení obchodu nebo služeb. Tento souhlas je platný do doby, než bude písemně odvolán.
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: