hledej

Jak se správně chovat k novému vozu?

Prvním kilometrům s novým autem věnujte zvýšenou pozornost


Zhruba do ujetí prvních patnácti set kilometrů nejezděte na plný plyn, vyhýbejte se maximálním otáčkám motoru a také jízdě s přívěsem. Zátěž je vhodné zvyšovat postupně a při správném zajetí motoru se postupně sníží spotřeba.
Co však platí jak pro nová, tak i zajetá auta je vyvarování se vytáčení studeného motoru do oblasti maximálního výkonu. Motor by se měl vždy před plným výkonem řádně zahřát, nestačí jen dosáhnout optimální teplotu chladící kapaliny, ale také oleje. V případě, že máte ve voze přeplňovaný motor, je také důležité, při využívání plného výkonu či dálničního provozu, nechat turbo před vypnutím motoru dochladit. To proveďte buď klidnou jízdou nebo tak, že necháte ještě chvíli motor běžet na volnoběžné otáčky.
Oleje by nemělo být ani málo, ani moc. Přestože únik nebo nízkou hladinu oleje signalizuje kontrolka na přístrojovém štítu, zkontrolujte hladinu oleje čas od času sami a nenechávejte to jen na servisu. Hladina nesmí klesnout nejenom pod minimum na měrce, ale neměla by se dostat nikdy ani nad maximum. Příliš velké množství oleje motoru škodí, neboť hrozí nebezpečí poškození katalyzátoru vlivem jeho zatížení spálenými zbytky motorového oleje. Správné množství oleje hraje velkou roli u životnosti motoru.
Záběh však vyžadují i pneumatiky a brzdy. U pneumatik se v první stovce kilometrů musí z povrchu ojet kluzký technologický film, teprve potom mají správnou přilnavost. Brzdám také prospěje, když nebudou hned od prvních metrů vystaveny velké zátěži v podobě opakujícího se prudkého brzdění z vysokých rychlostí. Nové brzdy vyšší zátěž snesou, ale zajeté brzdy prospívají jak brzdovému kotouči, tak samotným destičkám.

15 / 03 / 2018

Jarní servis

Provedeme pečlivou kontrolu technického stavu vozu, majitelé starších vozů mohou využít nabídky Economy dílů.

Celý článek »
13 / 03 / 2018

Volné pracovní pozice

Jako moderní firma máme přirozeně zájem spolupracovat s dobrými a kvalifikovanými zaměstnanci.

Celý článek »
08 / 03 / 2018

Akční model
Octavia Trumf

Akční model ŠKODA Octavia Trumf s atraktivní výbavou.

Celý článek »

ŠKODA Brno
Autocentrum K.E.I.

Autocentrum K.E.I., Brno-Vinohrady se zabývá prodejem nových vozů značky ŠKODA a poskytováním servisních služeb pro vozy ŠKODA, Volkswagen a SEAT. Mezi nabízené služby patří i prodej použitých a referentských vozidel, výkup použitých vozidel, ale i prodej náhradních dílů. Je také jediným autorizovaným servisním místem na jižní Moravě, které poskytuje doživotní záruku na lak – Color for life.

Mycí linka

Pokud chcete, aby Vaše auto zůstávalo stále jako nové, nabízíme Vám služby naší mycí linky. Máte možnost si vybrat z 10 programů strojního mytí, ale také možnost zvolit ruční mytí.

Více informací »
Sdílej
a získej spoustu výhod!
Chci dostávat užitečné informace
»
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm:

Novinky z Autocentra K.E.I. na Váš email

Chcete dostávat akční nabídky, novinky a informace?
Zaregistrujte se!
Odesláním vyplněného registračního formuláře vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním svých výše uvedených osobních údajů společnosti K.E.I. GROUP, s.r.o., se sídlem Žarošická 4308/21, 628 00 Brno, IČ0: 49969641 a to za účelem nabízení obchodu nebo služeb. Tento souhlas je platný do doby, než bude písemně odvolán.
Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: